Діти Пнівненського ЗДО "Пролісок" взяли участь у флешмобі
"Прийди в кольорах української символіки"
За вікном зараз осінь.....Золота пора року,
що дивує багатством кольорів, плодів,
фантастичних поєднанням фарб: від яскравих,
вражаючи уяву, до розмито - прозорих півтонів.
Свято Осенні в старшій групі "Яблучко"на тему:
"Намистинки для Калинки", пройшла виставка
"Осінні фантазії".
Підготувала: Наталія Семенюк
Першою ланкою в системі суспільного екологічного виховання в Україні є дошкільна освіта. Вимоги до рівня екологічного розвитку дітей визначено Базовим компонентом дошкільної освіти України. Завдання освітньої роботи окреслені в Державній базовій програмі розвитку дитини дошкільного віку «Дитина», а саме ознайомлення із флорою і фауною рідного краю, різноманітністю форм життя, їх ознаками, потребами та засобами пристосування до середовища, явищами і об’єктами природи, взаємозв’язки між ними та людиною,її діяльністю,формування пізнавального інтересу дитини, емоційно-ціннісного ставлення до природного довкілля.
Свого часу Костянтин Ушинський казав, що вивчення дітьми природи має починатися не з курйозів і диковин,а з того, що безпосередньо оточує дітей, тобто з тих об’єктів і явищ природи,які дитина може спостерігати щодня.
Екологічне виховання – одне із основних напрямків в системі освіти, це спосіб впливу на почуття дітей , їх свідомість, погляди та переконання.
Саме тому для реалізації цих завдань у дошкільному закладі має бути створений відповідний розвивальний життєвий простір, сприятливий для розгортання активної діяльності дітей у природному середовищі у специфічних для старшого дошкільного віку видах діяльності : ігровій, навчально - пізнавальній, мовленнєво-комунікативній, продуктивній.
Залучаючи дітей до тісного спілкування з природою, до пізнання світу рослин і тварин,ми, дорослі сприяємо активному розвитку у них таких якостей як доброта, терпіння, працьовитість і милосердя. Ці риси , закладені в дошкільному віці, міцно сформують характер дорослої людини, її ставлення до природного середовища . Діти відчуватимуть потребу в спілкуванні з природою, вчитимуться любити природу, спостерігати, співчувати , розуміти, що наша Земля не може існувати без рослин , тому що вони не тільки допомагають нам дихати ,а й лікують від хвороб. Це в свою чергу сприяє уявлень у дітей про правильність користування їх лікарськими властивостями, про необхідність збережень їх у природному довкіллі.
Для формування у дошкільників екологічно свідомої поведінки та знайомства з рослинним світом ефективним та результативним є метод проектів.
Метод проектів - це спосіб організації педагогічного процесу, побудованого на взаємодії педагога і вихованця між собою та навколишнім середовищем у реалізації – поетапної практичної діяльності щодо досягнення визначеної мети.
Я у своїй освітній роботі по вихованню екологічної культури у дітей старшого дошкільного віку також використовую метод екологічного проекту. Мною було розроблено і впроваджено екологічний проект «Зелений світ дитячого садка.
Екологічний проект для старшої групи дитячого садка
Проект "Зелений світ дитячого садка"
Проект спрямований на формування екологічної культури, розуміння необхідності піклуватися про своє здоров'я, вчитися бути здоровими через взаємодію з природою. Продукт проекту - карта "Зелене вбрання садочку"створена спільно з дітьми.
Актуальність
Протягом багатьох століть людство живе поруч з дивовижними живими істотами - деревами. Ми так звикли до їх сусідству, що рідко замислюємося про те, наскільки вони важливі для життя людей і всього живого на Землі. Кожен знає, що дерева - це легені Землі, джерело кисню повітря, а значить, джерело здоров'я людей. Важливо не тільки знати про це і вміти використовувати чудові властивості дерев, а й необхідно навчитися зберігати те, що нам дає природа.
Дитина вже в дошкільному віці здатна усвідомлено зрозуміти і прийняти елементарні відомості про користь дерев для здоров'я людини і правила поведінки в природі. Але потрібно врахувати те, що для маленьких дітей дерева деколи не представляють такого інтересу, як тварини або рослини, адже вони вважають їх неживими істотами, а значить малоцікавими. Процес пізнання повинен бути цікавий як в плані змісту, так і застосовуваних методів і прийомів.
Я почала цю серйозну роботу з найближчого зеленого оточення - з території ігрового майданчика дитячого садка та території школи - інтернату. Як правило, серед зелених насаджень навколо дитячого садка, можна зустріти багатьох представників флори даної місцевості. Необхідно пам'ятати і про те, що найчастіше недбале, а часом і жорстоке ставлення дітей до природи пояснюється відсутністю у них необхідних знань.
Даний проект розкриває цінність дерев при виконанні ними санітарно-гігієнічних функцій через доступні дошкільного сприйняттю ігрові форми роботи. Продуктом проекту є Карта зелених насаджень школи-інтернату.
Карта проекту «Зелений світ дитячого садка»
Мета: Формувати розуміння необхідності піклуватися про своє здоров'я, берегти його, вчитися бути здоровими через взаємодію з природою. Розширення уявлень дітей про користь дерев для зміцнення здоров'я людини. Виховання дбайливого ставлення до навколишньої природи.
Учасники проекту: діти, батьки, вихователі.
Термін реалізації проекту: вересень-листопад.
Тип проекту: інформаційно-творчий (в рамках тематичного тижня "Світ дерев і чагарників")
За кількістю учасників: колективний
За тривалістю: короткостроковий
Очікувані результати:
Вихованці:
-знайомі з деревами, що ростуть на території ігрового майданчика дитячого садка ,школи-інтернату та їхніми функціями;
-знайомі з деякими цілющими властивостями дерев для здоров'я людини;
-Мають початкові навички "читання" карти;
-Мають уявлення про природу рідного міста.
Батьки:
-Активні і зацікавлені учасники проекту, орієнтовані на розвиток у дитини потреби до пізнання, спілкування з дорослими і однолітками через спільну проектну діяльність;
-знают і застосовують цілющі властивості дерев для оздоровлення дітей
Педагоги:
-Здійснюємо інноваційну діяльність;
-Підвищують професійний рівень;
-розширюємо свій екологічний кругозір
Завдання:
Навчальні:
-формувати у дітей уявлення про дерева і їх користь для людини;
-Дати початкові відомості про карту місцевості
Розвиваючі:
-розвивати пізнавальний інтерес до всього живого, бажання отримувати нові знання; допитливість, спостережливість;
-придбавати дітьми досвід дослідницької діяльності;
-розвивати мотивацію на здоровий спосіб життя.
виховні:
-виховувати емоційне ставлення до дерев;
-виховувати любов до природи, бажання оберігати її і охороняти
Етапи реалізації проекту
1.Підготовчий
2.Аналітичний
3.Практичний
4.Презентаціонний
Підготовчий етап
Мета: зацікавити проблемою, з'ясувати уявлення дітей про дерева.
Заходи:
1. Цільові екскурсії до дерев на території дитячого садка.
2. Знайомство з паспортом дерев дитячого саду,школи-інтернату.
3. Розгляд фізичної карти Республіки, карти району.
4. Перегляд слайдів фотоматеріалів про рідне місто "Місто, вид з неба", "Пейзажі", презентації "Це місто найкраще місто на Землі"
5. Спостереження за погодними явищами: вітром, дощем та їх вплив на стан дерев.
6. Бесіди з батьками "Дерева навколо нас".
7. Підбірка найкращих рецептів з оздоровлення дітей за допомогою цілющих сил дерев.
8. Бесіди з дітьми:
1. У чому відмінність дерев від інших рослин?
2. Які дерева ростуть на території дитячого садка?
3. Як на території дитячого садка з'явилися дерева?
4. Хто садить дерева в лісі?
5. Яку користь приносять дерева?
6. Як люди піклуються про дерева? Наведіть приклади.
7. Давайте уявимо, що дерева раптом зникли. Що станеться на всій Землі? В нашому місті? Біля дитячого садка? У вашого будинку? Чи зміниться що-небудь у нашому житті? А чому дерева можуть зникнути?
9. Читання дитячої художньої та пізнавальної літератури з теми дослідження.
Аналітичний
1.Спільно з дітьми продумати продукт проекту.
2.Скласти план заходів щодо реалізації проекту.
3.Підготовка матеріалу: добірка зображень дерев, що ростуть на території; дитячої літератури про дерева, художнього слова, фіз.хвилинки і т.д.
Практичний
Ознайомлення дітей старшої груп з природою проходить в основному шляхом спостереження на екскурсіях, прогулянках, під час ігор і праці. В цій групі велике місце відводиться бесідам, розповідям вихователя з використанням картин, кінофільмів, читання художньої літератури.
Планування роботи по ознайомленню дітей з рослинним світом.
Види діяльності
Зміст роботи
Проектне заняття з ознайомлення із природним довкіллям
1.«Екологічна стежина».
Мета:розширювати знання дітей про територію школи-інтернату,її природні об’єкти;закріплювати назви дерев, що ростуть на території садка, навчити бачити та розуміти ознаки пристосування до умов існування рослин.
Заняття з ознайомлення із природним довкіллям
2.«Екологія в картинках»
Мета:розширювати досвід пізнання дитиною навколишнього світу; дати уявлення про екологію, як науку, розробити екологічні знаки.
3. «Рослини парку».
Мета: формувати позитивне ставлення до рослин рідного краю на основі емоційно-чуттєвого досвіду; закріплювати знання дітей про дерева,кущі розташовані на території школи-інтернату, та назви складових частин рослин,значення дерев для людей. Виховувати екологічну культуру.
4. «Ліс-багатоповерховий будинок»
Мета:збагачувати уявлення дітей про природу та продовжувати ознайомлювати дітей з екосистемою-лісом, як багатоповерховим будинком, кожен поверх – це ніша в екосистемі; формувати вміння порівнювати рослини парку,лісу, визначати їх істотні ознаки.
5. «Лікарські рослини на варті здоров’я ».
Мета: продовжувати роботу над формуванням уявлень про рослини , зокрема ознайомити дітей з лікарськими рослинами, навчити бачити красу: багатство рідної природи, цінувати та берегти ії.
6. «Гербарій»
Мета: закріплювати назви дерев за їх листям, плодами, ознайомити дітей з колекцією рослин, розширювати прямі контакти з природою, збагачувати чуттєвий досвід дошкільників.
Заняття ознайомленням із соціумом
( патріотичного змісту)
ТЕМА:«Без верби та калини нема України»
Заняття ознайомлення із соціумом (економічного
Змісту)
ТЕМА: «Потреби рослин. Бережемо природу».
Мета: познайомити дітей з потребами рослин ( сонце,вода, повітря); закріпити уявлення про дерева,кущі; виховувати бережливе ставлення до рослин ( природних ресурсів).
Цільові екскурсії до дерев на території школи-інтернату, цільові прогулянки
«Що нам осінь принесла» (подорож до саду)
Мета: закріплювати знання дітей про фруктові дерева.
«Хто в хустинці червоненькій»
Мета: закріплювати про форму і розмір листів і плодів горобини, її цілющі властивості ; вчити порівнювати горобину та березу.
Екскурсія до парку «Світ навколо нас»
Мета: продовжувати вчити розпізнавати дерева ( березу,клен, каштан, горобину, липу).
Спостереження та бесіди
Спостереження - хвилинки милування природою; спостереження за деревами символами України, за погодними явищами (вітром,дощем) та їх впливом на стан дерев тощо.
Розширенню уявлень дітей про природу рідного краю допомагає використання усної народної творчості. Багатовікові спостереження людей знайшли своє втілення в прикметах та прислів’ях, загадках , забавлянках, легендах.
1.Цільові екскурсії по території дитячого садка.
2. Бесіда: "Для чого потрібні дерева".
3. Складання гербарію "Листочки наших дерев".
4. Складання "Коло корисності".
6. Колективна розробка карти "Зелений наряд дитячого садка" Мета: Формувати розуміння необхідності піклуватися про своє здоров'я, берегти його, вчитися бути здоровими через взаємодію з природою. Розширення уявлень дітей про користь дерев для зміцнення здоров'я людини. Виховання дбайливого ставлення до навколишньої природи.
Продукт проекту
- Карта зелених насаджень дитячого садка
На карті розміщена територія дитячого садка ,школи-інтернату і відповідними картками позначені місця зростання дерев. Ця робота виконувалася спільно з дітьми.
Потім проводиться цикл дидактичних ігор по карті.
7. Цикл дидактичних ігор по карті:
- "Знайди своє дерево". Мета: знайти на карті місця, де росте дане дерево.
- "Прогулянка в ялинник". Мета: допомогти дійти ігровому персонажу по карті до ялинника і розповісти про цілющі властивості ялинки.
- "Біло стовбурова красуня". Мета: вибрати найкоротший маршрут до березової гайки. Розповісти про користь берізки для людини.
- "Захистимо наші дерева". Мета: придумати знаки охорони навколишнього дерев.
- "Смачні дерева". Мета: знайти на карті посадки вишні, яблуні, черемхи.
- "Їдальня для птахів". Мета: знайти на карті дерева, які годують птахів.
- "Розставимо знаки". Мета: визначити відповідним знаком основну санітарно-гігієнічну цінність кожного дерева.
- "Ароматне дерево". Мета: знайти на карті черемху, бузок, поширюють під час цвітіння особливі запахи.
На території дитячого садка виростають наступні дерева:
береза, клен, ,черемха, вишня, яблуня, ясен широколистий,
верба, горобина, бузок, липа.
Висновок
Проект розширив уявлення дітей про дерева, які знаходяться поруч з нами. Навчив бачити в них живі створіння, які потребують турботи, охороні. Дошкільнята дізналися, що багато дерев не тільки роблять наше життя красивою, але і допомагають нам бути здоровими. Ігрові прийоми дозволяють педагогу зацікавити дітей такий, може бути, не зовсім "дитячої темою". А складання карти настільки захопило дітей, що ігри з картою стали придумувати самі дошкільнята. Дошкільний вік такий "благодатний ґрунт ", що будь кинуте "добре насіння" обов'язково дасть добрі паростки.
1. Бесіда: «Причини виникнення пожеж».
Мета: удосконалювати знання про причини виникнення пожежі; закріпити правила поведінки під час пожежі.
2. Малювання. Тема: «Пожежа» (за казкою С. Маршака).
Мета: формувати вміння в малюнку передавати зміст твору.
3. Сюжетно-рольова гра «Надзвичайна ситуація».
Мета: формувати основи безпечної поведінки в побуті, вміння викликати на допомогу рятівників-пожежних.
4. Сюжетно-рольова гра «Пожежники на навчаннях».
Мета: удосконалювати знання дітей про професії пожежних; вміння швидко реагувати на надзвичайну ситуацію.
5. Розгляд та обговорення стенду «Я знаю правила пожежної безпеки». Мета: підвести підсумок про отримані знання.
6. Пам'ятка для дітей та батьків «Пожежна безпека».
7. Бесіди «Сірники не руш! В сірниках - вогонь! .. »,« Вогонь: друг чи ворог? »;
8. Моделювання ситуації «Якщо раптом сталася пожежа ...»;
ІІІ. Заключний етап: Створення виставки малюнків і виробів «Безпека в нашому житті»
Мета: актуалізувати знання дітей про безпечну поведінку на дорозі.
Очікуваний результат:
Діти освоїли знання про професії, використовують на практиці правила безпеки у всіх сферах життя людини.
Під музику діти заходять в зал
Хороше, добре, сонячне й весняне.
Сьогодні кожен хоче привітати
Свою рідненьку, найдорожчу маму.
Дитина. Сьогодні наші мами
До нас в садок прийшли
І усмішки ласкаві
З собою принесли.
Дитина. А сонечко ласкаво
Нам світить з висоти,
І від його промінчиків
Садок став золотим.
Дитина. Із весняним днем вітаю
Я матусеньку свою,
Бо вона – найкраща в світі,
Її дуже я люблю.
Дитина. Теплий ранок весняний,
Сонечко над нами
Ми усі в цей день ясний
Вас вітаєм, мами!
Дитина. Ми – малята ще маленькі,
Голосочки нас гарненькі.
Любій мамі заспіваєм,
Дорогеньку привітаєм.
Пісня про матусю
Сценка «Розмова про маму»
1хлопчик
Що це за днина?
Що це за свято?
Що сюди зійшлося
Гостей так багато.
1 дівчинка
Знаю, що за днина
І варто всім знати;
То прийшли всі люди
Мамі честь віддати.
Бо Матуся рідна-
Для дітей працює
Сорочинку шиє
Бавить їх, годує.
Як вони веселі, матінка радіє,
Як їм щось бракує, помогти уміє,
2 хлопчик.
Знаю, знаю, знаю!
Матінка єдина
Трудиться всю днину
Для дочки і сина
В радості і в смутку
Завжди з діточками
Все, що тільки маєм,
Маємо від мами.
3 хлопчик
А чуєш, як в грудях
Нам б’ється серденько?
Те серце нам дала
Також рідна ненька.
3 дівчинка
Я знаю! Тим серцем
Ми маємо жити,
І Бога і маму,
Й рідний край любити.
За всі тії скарби,
Що дала нам мати
Прийшли ми всі нині
Її привітати.
Пісня
Чути звук дощу
Ведуча . Ви чуєте, хтось гарну пісеньку співає?
Ви скажіть мені, малята, що це за незваний гість?
Завжди ходить за весною і краплинки нам приніс? (Дощик)
Ведуча . А ось і краплинка, яку приніс нам дощик.
Виходить краплинка з різнокольоровою парасолькою
Краплинка. Тільки хмарка набіжить
Дощик з неї капотить
І краплиночки малі
Скрізь танцюють по землі.
Ведуча . Краплинко, а що це в тебе таке гарне?
Краплинка. Парасолька не проста,
Парасолька – чарівна.
Ми попросим показати
Для матусь чудове свято.
Парасолько, покрутись,
Мрія мамина – здійснись.
Краплинка крутить парасольку
Краплинка. Ось погляньте – квіточки весняні
Йдуть сюди на свято мами.
Ведуча . Засперечалися весняні квіточки: чия мама найкраща? Ось послухаймо.
Виходять квіточки
Дитина. У моєї мами руки золоті,
Очі карі, вії довгі і густі.
Дитина. А моя матуся схожа на веселку,
Бо така чудова і така весела.
Дитина. А моя – як ніжний лісовий дзвіночок.
Ніжні в неї руки, ніжний голосочок.
Дитина. А моя матуся гарна як калинка,
В неї чорні брови, губи – як малинка.
Дитина. Від усіх миліша,
Добра, гарна, мила,
Дякую тобі я ,
Що мене зростила.
Дитина. Всі матусі гарні,
Згоден я із вами,
Але кращої як в мене,
Не знайдете мами.
Дитина. І моя – красуня!
Знають це всі діти.
Мабуть, тут зібрались
Всі красуні світу.
Пісня
Ведуча. Дітки, то чия мама найкраща?
Діти. Моя!
Ведуча . Краплинко, парасольку ти візьми,
Її добре покрути.
Краплинка. Парасолько, покрутись! Із мультфільму гість до нас з’явись.
Залітає Карлсон
Карлсон. Посторонииииииись! Посадку давай! Давай посадку кажу! (Зупинивсь) Ну до чого ж дивний народ пішов! Як їм кричу посадку давай, а вони – регочуть. Чого це ви регочете? До них такий гість прилетів! Довгоочікуваний! Давайте швидше вітатися! А ви знаєте, хто найкраще у світі вітається? Звичайно ж це я, Карлсон. Ану, підставляйте долоньки. Зараз я одним махом з усіма привітаюся. (Діти виставляють вперед долоньку, Карлсон пробігає і плескає кожного по долоні).
Усім ПРИВІТ! Я – Карлсон, чувак знаменитий, шлю усім палкі привіти. Мене дуже люблять діти і жінки усього світу.
Ну, як поживаєте, малюки? Ех ви, хто так відповідає. Треба виставити вгору великий палець і сказати – ось так! Як живете?
Діти. Ось так! (Показують піднятий вгору великий палець)
К. Як в дитячий сад ідете?
Діти виконують ходьбу на місці
К. Як додому біжите?
Біг на місці
К. Як без вихователя шумите?
Тупають ногами
К. Як у тиху годину спите?
Показують сон
К. Як над жартами смієтесь?
Голосно сміються
К. А як мовчите?
Закривають рот долонями
К. Досить мовчати! Продовжуємо розмову. Ну, із якого приводу у вас тут таке велике зібрання дітей та їх родичів?
Ведуча . У нас сьогодні свято. Гостей прийшло багато.
К. Тоді швидше пригощайте мене як дорогого гостя! Діставайте швидше шоколадки, цукерки. Що, у вас нічого немає? Ну!.. я так не граю!
Ведуча . Як це немає. Ось послухай
Виходять цукерки
Коли цукерку ти з’їдаєш,
То в дивосвіт одразу поринаєш.
Неначе на пір’їнці летиш собі
На ванільній хмаринці.
У мене така натура –
Полюбляю конфітуру;
Їм солодке все підряд:
Джем, повидло, мармелад.
Ти ласунчик – це не диво.
То й живи собі щасливо.
А щоб зубки не боліли,
Треба, друже, знати міру.
Ведуча. Наші цукерочки також хочуть привітати наших мам зі святом, і разом з дітками заспівають для них пісеньку.
Пісня
К. Які чудові у вас цукерочки! Я вже дуже хочу пограти з вами
Ведуча . Ігри грати любим дуже, парасолька нам допоможе.
Краплинка. Парасолька раз, два, три. Гру веселу розпочни.
Краплинка крутить парасольку
Ведуча . Погляньте, це ж ваші хустинки, малята. Носики ними так зручно втирати. Будемо мамам допомагати – треба хустинки гарненько попрати!
Роздає дітям хустинки
Будемо хустинки прати, мамам треба допомагати.
Наші ручки хоч маленькі, проте, спритні та вправненькі.
Перуть хустинки.
Ми хустинки віджимаєм, як робить – все добре знаєм.
Наші ручки хоч маленькі, проте спритні та вправненькі.
Віджимають
Вгору їх піднімуть діти, щоб водичку обртусити.
Наші ручки хоч маленькі, проте спритні та вправненькі.
Обтрушують
Гарно діти вже попрали, з хусточками покружлили.
Діти сідають на місця
Ведуча . Гарно з хустинками потанцювали,
Та зовсім сухі вони ще не стали.
Тож оголосимо конкурс для мам.
Розвісить хустинки довіримо вам.
Гра «Хто швидше розвісить хустинки на мотузку»
Наші мами тренувались не марно – хустинки розвісили дуже гарно
Для дітей. Познімати та гарно поскладати хустинки.
Ведуча . А зараз наші діти покажуть які вони молодці і як вони допомагають своїм мамам.
Виконують руханку «Миєм вікна»
Карлсон. Дякую малята за такі цікаві вірші, ігри, пісні. Я б лишився з вами діти, та мені вже час летіти.
Ведуча . Дякуємо тобі, друже, що завітав на свято. Ось тобі подаруночок від нас.
Ведуча дарує банку варення
Карлсон. Дякую, я полетів. До побачення!
Ведуча . Краплиночко, покрути парасольку і продовжуєм наше свято.
Краплинка (крутить).
ДЕФІЛЕ
Ведуча. Увага! Увага! Розпочинається показ моделей із весняно-літньої колекції «Не родися красивою, а будь гламурною!»
• Капці, халат, в руках чашка.
Отже, наш перший ансамбль є незамінним ранковим дефіле по квартирі. В такому образі Вам буде зручно відвідати ванну кімнату, випити чашечку кави і, нарешті, відчути себе справжньою прикрасою ранку.
• Спортивний костюм, в руках обруч
Для занять з фітнесу пропонуємо нашу наступну модель «Бджолина талія». В одязі панує гламурний спортивний стиль з елементами модерну. Легким рухом руки ви можете знайти йому застосування на садовій ділянці, на дачі, взявши лійку, і пройтись поміж пахучих троянд. У будь-якому випадку ви будете почувати себе в тонусі і в доброму гуморі.
• В руці коктейль, на шиї легкий шарф
Що може схвилювати молоду маму більш ніж запрошення в гості, в театр, або ресторан. Мода і тут не залишається поза увагою. Стильна вечірня сукня від кутюр – саме те, що вам потрібно. У цьому вечірньому вбранні стає більш помітною багатогранність молодої жінки, яка виглядає ще більш стильною і привабливою.
• Пляжна сумка, капелюх, окуляри
Незабутні враження приносить літній відпочинок на морському узбережжі. В цьому образі ви можете прогулюватися по набережній. Одягнувши капелюшок з італійської соломки кожна відчує себе королевою.
• Хлопчик у фартушку, капелюх кухаря, лопатка
Наступна пропозиція дизайнерів – демонструє готовність синів наших чарівних мам, швидко перетворюватись на вірних помічників на кухні. До вашої уваги комплект «Кулінарна симфонія». Він розроблений за допомогою класичного кухонного стилю, в основі якого зручний фартух. Кухонний рушник, добирається відповідно до кольору меблів.
Ведуча . Давайте подякуєм нашим моделям гучними оплесками.
Пісня
Ведуча . Краплинко, крути парасольку знову, можливо побачимо забаву нову.
Краплинка. (Крутить парасольку) Моїм кращим другом є весняне сонечко. Давайте всі гуртом заспіваємо про нього.
Пісня «Сонечко»
Ведуча . Краплинко, допоможи бабусь привітати.
Краплинка крутить парасольку
Дитина. Добрий день, бабусю, дорога моя
Це для тебе сонечко лагідно сія.
Дитина. Зранку і до ночі трудиться бабуся
В неї я охоче працювати вчуся.
Дитина. Я свою бабусю ніжно так люблю
І для неї рідної геть усе зроблю:
Піділлю вазони, підмету підлогу.
Я прийду до неї завжди на допомогу.
Дитина. До бабусеньки своєї
Ніжно пригорнуся
Я пишаюся, бо в мене
Ось така бабуся.
Дитина. Любі бабусі, наші рідненькі,
Будьте веселі і здоровенькі.
Пісня про бабусю
Ведуча . Ми парасольку попросило дуже, хай на останок нам допоможе. Кілька разів хай покрутиться лиш – бабусям і мамам ми зробим сюрприз.
Краплинка крутить парасольку, діти дарують подарунки
Молитва за маму
Є в мене найкраща на світі матуся,
За неї до Тебе, Пречиста, молюся.
Молюся устами, молюся серденьком
До Тебе, небесна Ісусова Ненько.
Благаю у Тебе дрібними словами
Опіки та ласки для любої мами.
Пошли їй не скарби, а щастя і долю,
Щоб дні їй минали без смутку, без болю.
Рятуй від недуги матусеньку милу,
Даруй їй здоров'я, рукам подай силу,
Щоб вивела діток у світ та й у люди,
Щоб ними раділа-пишалась усюди.
За це я складаю в молитві долоні
До Тебе, Царице, на сонячнім троні.
Ведуча . Шановні наші жінки, мами, бабусі.
Бажаю вам пісень, що лиш весна співає,
І музики, що награють ліси
І квітів тих, що раз лиш розквітають,
І повні пригоршні любові і краси.
Пісня